بلفاروپلاستی چیست

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک‌ها استفاده می‌شود. این جراحی می‌تواند بر روی پلک بالایی، پلک پایینی یا هر دو پلک انجام شود. بلفاروپلاستی به منظور زیباسازی منطقه اطراف چشم و همچنین درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می‌شود. در ادامه به جنبه‌های مختلف جراحی پلک از کاربردها تا هزینه‌ها و عوارض جانبی آن می‌پردازیم.جراحی پلک شامل برداشت پوست و چربی اضافی در پلک بالا و/یا پایین است که به علت پیری به وجود آمده‌اند. این جراحی منجر به کاهش چین و چروک‌ها و جلوگیری از افتادگی پلک می‌شود.
چشم‌ها به عنوان عناصر زیبایی مهم در صورت تلقی می‌شوند و بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش‌های جوانسازی مناطق پیرامون چشم است.
این جراحی نیاز به بستری شدن ندارد و در صورت لزوم، می‌توان از بی‌ حسی موضعی استفاده کرد.عوارض پس از جراحی معمولاً در عرض چند روز بهبود می‌یابند و دوره کامل بازیابی چند هفته طول می‌کشد.در کل، جراحی پلک در صورت توسط پزشک ماهر و در مراکز معتبر، بدون خطر و با عوارض کم انجام می‌شود.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، یک روش جراحی است که به منظور بهبود ظاهر و عملکرد پلک‌ها انجام می‌شود. اصلی‌ترین دلیل برای انجام این جراحی، افتادگی و پوست اضافه در پلک‌ها است. با انجام بلفاروپلاستی، پوست منطقه پیرامون چشم سفت و لیفت می‌شود و باعث بهبود ظاهری صورت، جوان‌سازی چشم می‌شود. علاوه بر زیبایی‌شناسی، بلفاروپلاستی می‌تواند بهبود مشکلات عملکردی پلک‌ها را نیز به همراه داشته باشد.
در این جراحی، پوست اضافی، عضلات و در برخی موارد بافت چربی از نواحی بالایی و پایینی پلک برداشته می‌شوند. عملکرد عضلات پلک نیز ممکن است تنظیم شود تا بهبودی در عملکرد پلک‌ها و بینایی برای بیمار ایجاد شود. بلفاروپلاستی می‌تواند بر روی یکی از پلک‌های بالا یا پایین یا هر دو همزمان انجام شود، بسته به نیاز و آرزوهای بیمار.
معمولاً پس از جراحی، عوارض کمی ممکن است ایجاد شود که شامل ترشحات، پف و سوزش در ناحیه جراحی می‌شوند. اما این عوارض معمولاً در عرض چند روز بهبود می‌یابند و دوره کامل نقاهت معمولاً چند هفته به طول می‌انجامد. برای دستیابی به نتایج بهتر و کاهش عوارض، مهم است که جراحی پلک توسط یک جراح پلاستیک ماهر و در مراکز تخصصی و معتبر انجام شود.

 

بلفاروپلاستی زیبایی

بلفاروپلاستی زیبایی به کاربردی از این عمل جراحی اشاره دارد که از نظر پزشکی ضرورتی برای انجام آن نیست ولی می‌تواند موجب زیبایی و جوانی صورت شما شود.
متاسفانه پلک بالایی و گاهی پلک پایینی شما در اثر افزایش سن و تجمع چربی، پف کرده و متورم شده و دچار افتادگی می‌شوند. همین فرآیند پیری گاهی موجب افتادگی و تورم پلک ها هم می شود. با افزایش سن به مرور زمان پوست پلک شما شل، عضلاتش ضعیف و بالشتک‌های چربی مربوط به آن‌ دچار تورم شده و بیشتر به چشم می‌آیند. از دید زیبایی، این موارد می‌توانند جذابیت و زیبایی چشم‌ها و صورت شما را کاهش دهند و باعث می شود که پیرتر و خسته به نظر برسید.
متخصصان مختلفی مجاز به انجام جراحی زیبایی پلک هستند. متخصصان چشم، جراحان پلاستیک و متخصصان گوش و حلق و بینی می‌توانند این جراحی را انجام دهند.

 

کاربردهای جراحی پلک

روی هم رفته کاربردهای جراحی پلک را می‌توان در فهرست زیر خلاصه کرد:
• درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که باعث ایجاد چین و چروک روی پلک می‌شود و می‌تواند انحنای سطحی (کانتور) پلک را با مشکل مواجه کند.
• درمان افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی فرد می‌شود.
• برطرف کردن پف و تورم پلک‌ها؛
• برطرف کردن پف و تورم زیر چشم؛
• رفع افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود.
• برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی

 

بهترین کاندیدای جراحی پلک

کاندیدای مناسب این روش درمانی و زیبایی را نمی‌توان به طور دقیق معرفی کرد. برای موارد درمانی می‌توانید با پزشک متخصص چشم و برای موارد زیبایی با پزشکان و کارشناسان کلینیک الهیه مشورت کنید. می‌توانید به صورت تلفنی، از طریق سایت یا پیام رسان‌های مجازی با ما در تماس باشید، با کارشناسان ما گفتوگو کنید و برای جلسه‌ی مشاوره حضوری وقت بگیرید.
به طور کلی اگر پوست اطراف چشم‌هایتان متورم و افتاده به نظر می رسد، جراحی پلک انتخابی خوبی برای جوانسازی صورت شماست. پف کردن چشم‌ها می‌تواند ناشی از ادم یا آلرژی باشد، به همین دلیل قبل از اقدام برای جراحی باید مطمئن شویم که افتادگی یا تورم ناشی از افزایش سن است.
اگر همه‌ی شرایط برای انجام بلفاروپلاستی مساعد باشد، باید انتظارات صحیحی از این عمل جراحی داشته باشید. مانند تمام روش‌های زیبایی و جوانسازی، این جراحی می‌تواند بهبودهای چشمگیری در زیبایی صورت و چشم‌های شما ایجاد کند ولی به معنی دستیابی به اکسیر جوانی نیست. بعد از تمام درمان‌های جوانسازی، پوست شما فرآیند پیری خود را ادامه می‌دهد و ممکن است در آینده‌ی نسبتاً دور، نیاز باشد که دوباره همین درمان را دریافت کنید یا برای ترمیم نتایج از روش‌های جوانسازی دیگر استفاده کنید.
افرادی سیگاری یا کسانی که به طور منظم دخانیات مصرف می‌کنند، کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند. مصرف دخانیات در روند بهبودی اختلال ایجاد می‌کند؛ به همین خاطر معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل برای چند هفته پیش از جراحی، از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

عوارض و خطرات جراحی پلک

مهم‌ترین عارضه‌ای که ممکن است بعد از جراحی پلک دیده شود، عدم توانایی در کامل بستن چشم‌ها است. این عارضه معمولاً در عرض چند هفته بهبود می‌یابد. در این مدت باید از قطره چشمی، بخور و پانسمان چشم در طول شب استفاده کنید تا چشمانتان خشک نشود.
سایر خطرات بلفاروپلاستی شامل موارد زیر است:
• عفونت پلک،
• دوبینی،
• تشکیل اسکار یا جای زخم واضح،
• اشکال در قرارگیری پلک‌ها،
• کوتاه شدن پلک‌ها،
• عدم برداشت کامل پوست اضافه،
• بی‌حسی پلک‌ها.

 

جراحی پلک در کلینیک الهیه

کلینیک الهیه یکی از معتبرترین و باسابقه‌ ترین کلینیک‌های زیبایی پوست و مو است. با بیش از چند سال سابقه کار و فراهم آوردن محیطی حرفه‌ای، همواره تلاش کرده‌ایم تا از بهترین و مجرب‌ترین کادر درمانی بهره ببریم. یادتان باشد که جدا از خطرات جراحی، عدم رسیدن به نتایج دلخواه از شایع‌ترین عوارض تمامی جراحی‌ های زیبایی است؛ البته در صورتی که در مرکزی نامعتبر جراحی کنید. نتایج تماماً رضایت بخش بوده و تعداد فراوانی از جراحی‌های پلک که در این مرکز انجام شده‌اند، تضمین کیفیت کار کلینیک الهیه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در تماس باشید.