ساکشن غبغب چیست؟

 

ساکشن غبغب یا لیپوساکشن گردن، یک عمل زیبایی صورت است که با استفاده از دستگاه های نوین و پیشرفته امروزی انجام می شود. این نوع عمل جراحی بسیار امن و کاربردی بوده و توسط متخصص زیبایی و یا جراح پلاستیک انجام می گیرد.
به طور کلی، اثرات افزایش سن و بروز چین و چروک ها عمدتا از ناحیه گردن و غبغب نمایان می شوند. این مساله برای افرادی که اضافه وزن بیشتری دارند، محسوس تر خواهد بود. از این رو، ممکن است بتوان با کاهش حجم چربی های موجود در ناحیه غبغب و گردن (به صورت موضعی)، به جوانسازی چهره کمک نمود. لیپوساکشن غبغب و گردن موثرترین روش برای از بین بردن موضعی چربی های این ناحیه خواهد بود.

ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که ضرورت انجام عمل ساکشن غبغب چیست و چه تاثیری بر زیبایی افراد خواهد داشت. بهتر است به این نکته توجه کنید که مشخص شدن زاویه فک و کشیدگی پوست آن به اندازه کافی، یکی از جنبه های زیبایی صورت به شمار می رود. به طوری که این ویژگی به راحتی می تواند چهره فرد را جوان تر نشان دهد.
با بالا رفتن سن و تجمع چربی در زیر چانه، اثرات پیری نمود بیشتری پیدا می کند. در واقع، وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن، بر پیرتر نشان دادن ظاهر افراد تاثیر بسزایی خواهد داشت. پوست های اضافی، شل و افتاده نیز زیبایی ظاهر فک و صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین شرایطی، ساکشن غبغب راهی عالی برای جوان تر و باریک تر کردن گردن خواهد بود.
در دوران میانسالی، پوست افراد بخش زیادی از لطافت و کشسانی خود را از دست می دهد. با افزایش سن حتی پوست گردن نیز مانند پوست صورت، دچار لک و افتادگی خواهد شد. این مساله تا حد زیادی به سستی عضلات این ناحیه مربوط می شود. به نظر می رسد انجام عمل های زیبایی لیفت و لیپوساکشن گردن، به اصلاح نواقص گردن کمک کند. این روش های جراحی با از بین بردن چربی های اضافه در ناحیه غبغب و گردن، ظاهر زیبا و جوانی را برای فرد به ارمغان می آورد.لیپوساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟
ساکشن غبغب یا گردن نوعی جراحی زیبایی است که در بازه زمانی کم می تواند نتایج رضایت بخشی برای بیماران به همراه داشته باشد. حتما می دانید که چربی های موجود در زیر چانه یا همان غبغب را با گرفتن رژیم و یا انجام تمرینات ورزشی نمی توان از بین برد. در واقع، این نوع روش های کاهش وزن هیچ گونه تغییری بر روی غبغب و گردن نخواهند داشت. اما با انجام عمل لیفت و لیپوساکشن غبغب و گردن، علاوه بر حذف چربی های این ناحیه، پوست آن نیز کشیده و اصلاح می گردد. در ادامه به جزییات عمل لیپوساکشن غبغب و گردن می پردازیم.

 

نوع بیهوشی در ساکشن غبغب چیست؟

برای انجام جراحی زیبایی غبغب و گردن، روش های مختلفی وجود دارد. بهترین روش رفع چربی های این نواحی را پزشک متخصص بر اساس میزان چربی و شرایط بیمار تعیین خواهد کرد. برای مثال، یک پزشک متخصص، حرفه ای و مجرب می تواند مشخص کند که انجام لیپوساکشن غبغب یا لیفت گردن با بیهوشی عمومی برای بیمار روش مناسبی خواهد بود یا خیر. معمولا افرادی که نمی توانند جراحی با بیهوشی عمومی را تحمل کنند، باید از روش های جراحی با بی حسی موضعی استفاده نمایند.

 

نحوه انجام ساکشن غبغب

برای انجام عمل لیپوساکشن، سلول های چربی اضافی موجود در ناحیه غبغب، زیر چانه و گردن باید تخریب گردند. به همین منظور، پزشک با ایجاد یک یا چند برش ریز، ابزاری به نام کانولا را به محل مورد نظر وارد می کند. کانولا ضخامتی در حدود ۲ میلیمتر دارد. در دستگاه لیپوساکشن، علاوه بر یک کانولای ریز، یک پمپ خلا نیز در نظر گرفته شده است. این پمپ کمک می کند تا چربی های تخریب شده همراه با محلول تزریقی، از محل برش خارج گردند.

 

ساکشن غبغب و گردن با دستگاه برای چه کسانی مناسب است؟

لیپوساکشن بدون جراحی (با دستگاه) برای افرادی مناسب است که پوست آن ها خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده باشد. این گونه افراد پوست جوانتری دارند و هدف آن ها از لیپوساکشن غبغب تنها حذف چربی های اضافی زیر پوست است. در واقع، دغدغه این افراد مواردی مانند سستی، شلی و چین و چروک پوست نخواهد بود. میزان خاصیت کشسانی پوست و مقاومت آن را پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد. پزشک متخصص می تواند بر اساس همین بررسی ها و انجام برخی معاینات، مشخص کند که کدام یک از روش های عمل ساکشن غبغب و گردن برای فرد مناسب تر خواهد بود.

 

مزایای عمل لیپوساکشن غبغب چیست؟

عمل ساکشن غبغب نسبت به روش های دیگر، مزایایی دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:
• چربی های جمع شده از عمل را می توان برای زیباتر کردن صورت با روش هایی مانند حذف چین و چروک یا حجیم کردن لب ها استفاده نمود.
• در مدت زمان کم، چربی های اضافی موجود در ناحیه گردن از بین می روند.
• بدون نیاز به عمل جراحی سنگین، این عمل به شکل سرپایی و ساده انجام می گیرد.
• دوره استراحت و نقاهت عمل ساکشن غبغب، بسیار کوتاه است.
• انجام عمل لیپوساکشن غبغب بدون بیهوشی و درد خواهد بود.
• ساکشن غبغب منجر به بالا رفتن اعتماد بنفس افراد خواهد شد

 

 

عوارض انجام عمل ساکشن غبغب چیست ؟

انجام هر گونه عمل زیبایی، می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. این مشکلات عمدتا به دلیل وارد شدن ابزارهای خارجی در زیر پوست رخ می دهند. جراح موظف است پیش از عمل، اطلاعات کافی را در مورد عوارض و خطرات احتمالی عمل ساکشن غبغب و لیفت گردن، در اختیار بیمار قرار دهد. در این صورت، بیمار می تواند آگاهانه و با دید بازتری برای انجام لیپوساکشن غبغب اقدام نماید.

اگر می خواهید بدانید که عوارض جانبی بعد از عمل لیپوساکشن غبغب چیست، به موارد زیر دقت کنید:
• کبودی
• تورم
• تغییرات رنگدانه های پوستی
• عدم تقارن ویژگی های صورت
• خونریزی
• عوارض ناشی از بیهوشی
• کاهش حساسیت پوست صورت و خواب رفتگی (سوزن سوزن شدن)
• عفونت و تب (در موارد نادر)
• درد و احساس مور مور شدن
• آسیب عصبی
• اسکار و جای زخم

 

مراحل انجام عمل ساکشن غبغب چیست؟

در گام اول، جراح متخصص، وضعیت چانه و گردن فرد را بررسی کرده و بهترین محل برای ورود کانولا را علامتگذاری می کند. در مرحله بعد، لازم است پوست ناحیه مورد نظر ضدعفونی شود. بعد از آن، پزشک جراح در صورت صلاحدید، داروهای آرامبخش را تجویز کرده و یا بی حس کننده موضعی را تزریق می کند.
حال باید برش های کوچک و ظریفی در ناحیه مورد نظر ایجاد گردند تا بتوان کانولا را از طریق آن ها وارد نمود. برای از بین بردن چربی های اضافی موجود در ناحیه گردن، باید کانولا را با حرکات رفت و برگشتی در زیر پوست جابجا کرد. پزشک بر اساس میزان چربی مناسب در ناحیه مورد نظر، عمل ساکشن غبغب را آنقدر ادامه می دهد تا ظاهر صاف و یکنواختی به وجود آید.
پس از اتمام عمل ساکشن غبغب، در صورت تشخیص پزشک، بانداژ صورت می گیرد. به طور معمول ممکن است با استفاده از یک چانه بند مخصوص، ناحیه تحت جراحی تحت حمایت قرار گیرد تا نتایج جراحی تثبیت شوند.

 

بهبودی بعد از عمل ساکشن غبغب چه مدت طول می کشد؟

مدت زمان بهبودی بعد از انجام عمل زیبایی غبغب به روش انجام ساکشن غبغب و بستگی دارد. به طور معمول پس از عمل ساکشن چند روز تا یک هفته زمان لازم است تا بتوانید به محل کار خود بازگشته و روال عادی زندگی خود را در پیش بگیرید.
انجام ورزش های ملایمی مانند پیاده روی و همچنین، داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزیجات می تواند به روند بهبودی شما پس از عمل کوچک کردن غبغب، کمک شایانی کند. به طور خاص، سبزیجاتی مانند سیب زمینی شیرین که بتاکاروتن زیادی دارند، می توانند روند بهبود افراد را تسریع نمایند.
عمده پزشکان به شما توصیه می کنند که از انجام کارهای سنگین اجتناب ورزید و به مدت ۲ ماه از انجام فعالیت های ورزشی پرتحرک خودداری کنید.

 

هزینه جراحی لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

هزینه عمل لیپوساکشن غبغب به عوامل زیر بستگی خواهد داشت:
• میزان چربی انباشته
• دستمزد پزشک
• انجام چند جراحی به صورت همزمان
• انجام آزمایش های قبل از جراحی
• هزینه های مرتبط با کلینیک
• دستمزد متخصص بیهوشی در صورت انجام جراحی با بیهوشی عمومی
برای دریافت هرگونه مشاوره و اطلاعات در زمینه عمل های زیبایی، می توانید باما تماس بگیرید