لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش‌های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال‌های اخیر تقاضا برای آن به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این روش باعث آزاد شدن از سالن‌های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه‌های اپیلیدی، همچنین جوش‌ها و موهای زیرپوستی می‌شودما لیزر موهای زائد مانند هر تكنولوژى جديدی كه ممكن است مورد سوء استفاده قرارگيرد بسيارى ازكساني كه بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبليغات يا قيمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد كردند را مأيوس كرده است.در این مقاله، ما سعی داریم با ارائه اطلاعات مهم در این زمینه و معرفی روش صحیح انتخاب مرکز مناسب برای انجام لیزر موی زائد، از تکرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهمتر، سلامتی خود جلوگیری کنیم.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.
اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.
عمق نفوذ لیزر در پوست چقدر است؟
یکی از دلایل خودداری برخی افراد از انجام لیزر، ترس از عوارض لیزر موهای زائد است. این ترس به عدم داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این عمل بازمی‌گردد. یکی از دلایل این ترس تصور غلط افراد از عمق نفوذ لیزر در لایه‌های پوست است. هنگام لیزر موهای زائد، عمق نفوذ لیزر در پوست تنها در بازه نیم تا یک سانتی متری قرار می‌گیرد و این میزان در حدی است که لیزر تنها به ناحیه ریشه مو برسد و در بافت پوست شما فراتر نرود.

 

لیزر مو های زائد چه مزیت های دارد ؟

1) بدون عارضه : در بین دستگاههای لیزر موهای زائد عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت بسیار کم است.
2) بدون درد : اگر لیزر موهای زائد با دستگاه بهترین دستگاه (Alex) آمریکا با پیشرفته ترین دستگاه خنک کننده صورت بگیرد بدون وجود هیچ گونه دردی می باشد و همچنین بصورت کاملا دائمی است.
3) اثر بخشی سریع : یکی از بهترین دستگاههای لیزر مو های زائد لیزر الکساندرایت می باشد که ساخت کشور آمریکاست و به هیچ عنوان نمی توان آن را با دستگاههای آسیایی و اروپایی مقایسه نمود و می تواند از ۲تا ۳۳ جلسه از طول درمان شما کم نماید.
4) نیاز به هیچ نوع بستری نمی باشد و شما سریعا می توانید بعد از لیزر موهای زائد به فعالیت های خود ادامه بدهید.
5) در برابر روش های دیگر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .
6) این تکنولوژی توسط FAD برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است
7) پوست در این روش درگیر نخواهد شد
8) به وسیله لیزر موهای زائد ، رفع آنها اثر بخش تر می باشد
9) به سرعت می توان مناطق وسیعی را درمان نمود
10) در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد
11) این فرآیند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بینجامد.
12) خوشبختانه بنابر مناطق حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عوارض آن بسیار کم است.
13) شما می توانید در فاصله ی کمی این نتایج را مشاهده کنید .
رفع موهای زائد به وسیله لیزر موهای زائد: یکی از روش های که می تواند به عنوان رایج ترین جراحی زیبایی معرفی کرد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود روش لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به شمار می آید.

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

همه کس اعم از زنان و مردان می‌تواند در تمام قسمت‌های بدن خود از لیزر موهای زائد استفاده کند، هرچقدر رنگ موها تیره‌تر باشد لیزر بر آن تاثیر بیشتری خواهد داشت، البته خصوصیات و ویژگی های فردی شخص نیز در نظر گرفته می شود و قوانین جاری در مورد کاربرد لیزر نیز در کلیه‌ی موارد اجرا می‌شود.
معمولاً فرد برای استفاده از لیزرموهای زائد باید حداقل 12 سال داشته باشد.

انتخاب لیزر مناسب
چگونه می‌توانیم لیزر مناسب برای رفع موهای زائد انتخاب کنیم؟
پاسخ به این سؤال وابسته به این است که آیا شما تمایل دارید تنها یک بخش کوچک از بدن خود، مانند زیر بغل، را لیزر کنید یا می‌خواهید از موهای زائد در کل بدنتان خلاص شوید. این مسئله از چند صد هزار تا چند میلیون تومان ارزش دارد، زیرا اگر به طور اشتباهی به مراکزی که دستگاه لیزر خوبی ندارند یا از تکنولوژی نامناسبی استفاده می‌کنند، مراجعه کنید، پولی که پرداخت می‌کنید را از دست می‌دهید و موهای زائد هم بعد از چند ماه دوباره برمی‌گردند.
پس مهمترین نکته این است که در مورد نوع و کیفیت دستگاه لیزر در مکانی که قرار است برای رفع موهای زائد خود به آن مراجعه کنید، مطمئن شوید. در حال حاضر، یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد، لیزر الکساندرایت Gentlelase است که با کمترین تعداد جلسات درمانی (بطور میانگین ۳-۵ جلسه) و اثربخشی بهتر و کمتر درد، نسبت به لیزرهای دیگر، توانایی از بین بردن انواع موهای زائد و حتی موهای زیرپوستی را دارد.

مقایسه ظاهری دستگاه کندلا با دستگاه های تقلبی